Zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. „Słoneczne Buenos Aires”, podczas którego można będzie usłyszeć kompozycje argentyńskiego pianisty, Andresa Beeuesaerta, Jadźki Kłapy oraz innych wykonawców południowoamerykańskich. Muzyka pogranicza jazzu, folku południowoamerykańskiego, a nawet klasyki, z polskimi akcentami. Doskonała dla wytrawnego słuchacza, ale nie tylko, szczególnie na jesienno-zimową aurę.
W koncercie wystąpią:
Andrés Beeuwsaert – pianista, kompozytor, wokalista z Argentyny Jadźka Kłapa – saksofony, wokal,
Maciek Szczyciński – kontrabas.
Andrés Beeuwsaert urodził się w Olavarríi (prowincja Buenos Aires, Argentyna) w 1978 roku. Studiował kompozycję na Universidad Nacional de La Plata. Ukończył studia w 2001 roku.
Koncertuje i nagrywa z artystami sceny lokalnej i międzynarodowej, takimi jak: Charly García, Luis Alberto Spinetta, David Lebón, Litto Nebbia, León Gieco, Lito Vitale, Mono Fontana, Hugo Fattoruso, Mário Laginha, Carlos Aguirre, Diego Schissi, Ivan Lins, Steve Khan, Joe Lovano oraz wielu innych.
Był częścią trio Javiera Malosettiego w latach 2001-2005, w którym występował w wielu miejscach w stolicy i innych częściach kraju, a także na międzynarodowych festiwalach w Hiszpanii (2001) i we Francji (2002).
W latach 2004-2009 Andres był zapraszany przez Pedra Aznara do współpracy podczas koncertów i nagrań w ramach licznych tras krajowych i zagranicznych (Chile, Brazylia, Urugwaj, Kolumbia, Honduras, Kostaryka, Ekwador i Hiszpania. Podczas tej współpracy powstały 4 płyty solowe i 3 nagrania DVD.
Od 1999 roku tworzy wraz z Juanem Quintero i Mariano Cantero zespół Aca Seca Trio, uważany za wyznacznik argentyńskiej muzyki rozrywkowej, który koncertuje w kraju i za granicą.
Od grudnia 2016 roku jest członkiem zespołu Gustavo Santaolalli, w którym zadebiutował w teatrze Colon, odbył trasy w Argentynie i innych krajach Ameryki Południowej oraz nagrał programy telewizyjne i koncert live pt. „Raconto” (2017 rok). Jego pierwsze nagranie, „Dos Rios”, zostało wydane w wersji winylowej przez wytwórnię muzyczną Label Disk Union w Japonii w 2023 roku.
Jadźka Kłapa - pisze muzykę i teksty na podstawie obserwacji życia, gra na saksofonach, klawiszach i śpiewa. Jako lekarz rodzinny brała udział w serialu TVP „Młodzi Lekarze”, gdzie również skomponowała muzykę. Jej ostatni solowy album Punkt Styku (2023) zebrał bardzo dobre recenzje uznanych krytyków, w tym Adama Barucha z amerykańskiego czasopisma Downbeat.
Obecnie kończy pracę nad nowymi kompozycjami na kolejną płytę, którą planuje nagrać na przełomie listopada i grudnia z artystami wymienionymi powyżej oraz wybitnym kwartetem smyczkowym Atom String Quartet.
Maciej Szczyciński, ur. 14.12.1981 r. jest absolwentem ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie kontrabasu. Ukończył tam również studium jazzowe oraz uzyskał tytuł magistra sztuki w instytucie jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem takich konkursów jak: Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, Tarnów Jazz Contest, Jazz Juniors. Laureat dwóch jazzowych Fryderyków ze składami Nikoli Kołodziejczyka
Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny jazzowej, m. in. Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Staroniewiczem, Dominikiem Bukowskim, Andrzejem Jagodzińskim. Oprócz tego gra w zespole Bartka Pieszki, Stryjo, z Nikolą Kołodziejczykiem, Auaua.
Jako członek zespołu Kameleon grał z wieloma artystami śpiewającymi piosenkę poetycką i autorską. Gra w zespole Mikroklimat razem ze swoimi rodzicami.
Współpracował bądź współpracuje również z: Miachałem Bajorem, Ryszardem Rynkowskim, Miką Urbaniak, Noche de Boleros, Patrycją Markowską, Iwoną Loranc, Tomkiem Wachnowskim, Edytą Jungowską, Joanną Lewandowską, Maritą Alban Juarez, Aurelią Luśnią, Transgrajpol, Bisquit, Magdą Umer.
Współpracował również z Kabaretem Moralnego niepokoju oraz dokonał wielu nagrań płytowych (Ryszard Rynkowski, Mikroklimat, Patrycja Markowska, Dawid Podsiadło, Piotr Bakal, Auaua, Noche de Boleros, Iman i wiele innych), telewizyjnych (Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Szansa na Sukces) i filmowych (Lejdis, Wojna Polsko-Ruska, Dlaczego nie).
Proszę czekać